banner

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Verze pro tisk

SERVISNÍ PROGRAMY A POSTUPY!!!PROSÍM!!!
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 00:31, 14 úno 2006 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Všechny zdravím. Můj kolega má celkem vážný problém a tím je nepravidelné časté samovolné restartování PC. Problém je v tom, že aby to mohl vyreklamovat, tak musí najít problém nebo vadný díl sám. Operační systém jsem mu přeinstaloval a je to stejné.Ve Windowsech jsem zakázal samovolný restart při chybě a přesto se to restartuje jak chce. Můj typ je: zdroj,základní deska, ramky.Chtěl bych vás poprosit o nějaký postup a případně programy které používají servisní technici na zjištění vadného dílu. Všem předem moc děkuju za pomoc. Desku ma GIGABYTE(typ nevím), procák Celeron 2,8GHz,grafiku nejakou nejlevnější ATInu do PCIex, obyč ramky. Zdroj má kupovaný s Casem. Díky :roll:


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 11:21, 14 úno 2006 
Offline
admin
admin
Uživatelský avatar

Registrován: 13:40, 11 led 2006
Příspěvky: 1306
mnooo....nejjednodušší by bylo donést to do servisu, ať se nato mrkne technik :)

Protože to může dělat cokoliv...možná pomůže vylučovací metoda, tzn. zkusit sestavu s jiným zdrojem atd.

Jinak programy na testování hardware najdeš v sekcích "hardware" atd. ;)

např.:
::test a informace o HW::
::test pamětí::


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 10:48, 02 bře 2006 
Offline
art hardware
Uživatelský avatar

Registrován: 11:43, 28 úno 2006
Příspěvky: 3
Prvni vec je kdy se ti komp restartuje. Jestli je to pri nejake aplikaci, v pravidelnych intervalech a jakou chybu ti popripade vypise system.
postupoval bych asi takto: odpopjil bych vsechny jednotky CD ROM + vyndal vsechny pridavne karty TV,USB,zvukovka atd.
Vyzkousel zda se restartuje. V pripade ze jo vymenil bych zdroj. Dalsi krok vyzkouseni jinych pameti. Taky to muze byt zpusobeno prehrivanim disku, pokud mas dva disky nad sebou a neni tam volne misto muze dochazet k prehrivani.

_________________
Opteron 144, DFI Infinity Ultra, 1G RAM, 250 WD, 200 WD, Ati X800 GTO, LG 4167, LG ROM, LCD Benq 17", TV Tuner


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 13:29, 02 bře 2006 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Díky za radu.Je to super a celkem logický popis.Zatím jsme vyměnili zdroj.Tak uvidíme.Zatím vše nasvědčuje tomu,že to bude on.JJ,zdroje kupované s Casem.Zase zkušenost.

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

vylepšení PC
PříspěvekNapsal: 12:56, 06 led 2008 
Uživatelský avatar
zdar lidi.někde jsem viděl nejaky programek ktery mi zjistí, jaké mám přesně komponenty ve skříni.mam Athlon 900Mhz 256Mb RAM 266Mhz vic newim, potřebuju nejaky novy lepsi procesor grafiku taky jenze nevim co koupit...jo a mam navic jeden hardisk, je z druheho PC je na nem napsano uplne to same co na tom co mam ja a tak sem ho pripojil ale nefaká to..

//přesunuto do správné sekce [antik]


Nahoru
  
 

Re: vylepšení PC
PříspěvekNapsal: 17:07, 06 led 2008 
Offline
admin
admin
Uživatelský avatar

Registrován: 13:40, 11 led 2006
Příspěvky: 1306
Mira007 píše:
zdar lidi.někde jsem viděl nejaky programek ktery mi zjistí, jaké mám přesně komponenty ve skříni.mam Athlon 900Mhz 256Mb RAM 266Mhz vic newim, potřebuju nejaky novy lepsi procesor grafiku taky jenze nevim co koupit...jo a mam navic jeden hardisk, je z druheho PC je na nem napsano uplne to same co na tom co mam ja a tak sem ho pripojil ale nefaká to..

//přesunuto do správné sekce [antik]

::test a informace o HW::


Nahoru
 Profil  
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron

Domovská stránka webu - Weblog na kukni.cz

XHTML validní fórum    CSS validní fórum

TOPlist