banner

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Verze pro tisk

Notebook bez CD
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 23:56, 18 pro 2006 
Offline
Kukám sem častěji
Kukám sem častěji

Registrován: 23:53, 18 pro 2006
Příspěvky: 5
Mám 2 notebooky: NB1...starý s nefunkční Win95 a NB2...nový s WinXP. Na NB1 chci upgradovat OS na vyšší. Problém je v tom, že NB1 má jen FDD mechaniku a nemá CDR mechaniku, ale CDR mechaniku má NB2. Jak ty 2 NB propojit, abych mohl provést instalaci (nebo později třeba i dodatečnou aktualizaci apod.) z CD? Přes LPT je to jednak příšerně pomalý a za další když mi ty W95-ky nejedou, tak asi by to ani nešlo...


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 11:31, 19 pro 2006 
Offline
art hardware
Uživatelský avatar

Registrován: 11:21, 19 pro 2006
Příspěvky: 2
dle mého je nejrychleší připojit ke starému NB ext. mechaniku na USB ( půjčit si, koupit). Nejprve bych se ale podíval do BIOSu, zda NB podporuje bootování z USB.

Jinak by se dal vytáhnout disk, připojit přes redukci do stolního PC, zformátovat disk nebo zálohovat data a pak bych na něho zkopíroval instalačky z CD. Předpokládám, že upgade systému bude z w95 na w98.


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 22:32, 19 pro 2006 
Uživatelský avatar
Ufff, je to starý krám, ale chci to nechat jako mobilní rezervu pro všechny případy. USB vůbec nemá... a Windowsy95 na něm už nechtějí nastartovat - lze pouze nabootovat z floppy :) Upgrade by měla být z W95 na W98SE.


Nahoru
  
 

PříspěvekNapsal: 16:56, 20 pro 2006 
Offline
art hardware
Uživatelský avatar

Registrován: 11:21, 19 pro 2006
Příspěvky: 2
tak pak už jedině vytáhnout disk, zapojit na stolní PC, nahrát na disk instalačky, popř. ovladače a pak už jen rozjed instal z disku. Nebo to doneste k nám ( nebo pošlete) a já se Vám pokusím dát NB dokupy.


Nahoru
 Profil  
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron

Domovská stránka webu - Weblog na kukni.cz

XHTML validní fórum    CSS validní fórum

TOPlist