banner

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Verze pro tisk

rychlost startu
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19:56, 04 úno 2007 
Offline
Kukám sem častěji
Kukám sem častěji

Registrován: 23:53, 18 pro 2006
Příspěvky: 5
Zdravim, měl bych dotázeček.
Čím lze zrychlit start PC?
Konkrétně mi jde o to, že když zapnu, dost dlouho (cca 10 minut) trvá, než si to vše "prokouše" a ikony na ploše se prvně jeví jako "prázdné"... Není to stejné; poněvadž na noťasu pracujeme s víceuživatelským režimem, u každého je to jiné - bohužel u mne je to nejzdlouhavější... Dle Správce úloh je /v mém profilu/ spuštěno celkem 52 aplikací: 2xLocal, 2xNetwork, 22xSystem, zbytek pod mým uživ. jménem - mně se to zdá moc (?). Je nějaký všeobecný/doporučený seznam nejnutněji spouštěných aplikací pro bezchybný chod počítače?
Děkuji za reakci!


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 10:17, 05 úno 2007 
Offline
admin
admin
Uživatelský avatar

Registrován: 13:40, 11 led 2006
Příspěvky: 1306
Zdravím, jestli existuje "všeobecný seznam", to bohužel nevím. Určité programy zaměřené na Váš problém jsou. Pokud budete mít zájem, něco bych Vám našel.

Každopádně jako nejrychlejší řešení problému bych viděl v nalezení vašeho správce ve firmě (pochopil jsem,že máte problém týkající se PC v práci) , který Vám určitě rád :ninja: vypomůže s prořídnutím programů a dalšího nepotřebného materiálu, spouštěného při startu a nastavení optimalizace chodu počítače.

_________________
CPU: Intel i7 2600K @4,5GHz & Noctua NH-D14 RAM: 16GB ADATA DDR3 1600MHz MB: ASUS Maximus IV Extreme-Z VGA: Gigabyte GTX580 HDD: SSD OCZ 120GB Vertex 2 + WD VelociRaptor WD1500HLFS + NAS Zvuk: X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series Zdroj: Fortron Everest 700W Case: Cooler master HAF 932 Enh. Monitor: 24" LCD HP LP2465.
Photo: Nikon D90 se seťákem 18-105mm VR, telátko Nikkor 70-300 VR.


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 23:12, 06 úno 2007 
Offline
Kukám sem častěji
Kukám sem častěji

Registrován: 23:53, 18 pro 2006
Příspěvky: 5
Nene, jedná se o komp (přesněji noťas) doma na stole. Uživatelé: Ferdinand (=admin), Jarmila (=neúplný admin), Děti (=user), Ghost (=omezený user). Když se podívám Správcem úloh v jednotlivých profilech, tak je spuštěno celkem procesů: F/52, J/26, D/29, G/28. Teda u mne téměř dvojnásobek - proč :?:
Co jsou to za ladící softy :?:


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 09:45, 07 úno 2007 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Zkuste nahodit screeny tech spustenych procesu. Jen pro informaci me jich na notebooku bezi 42 a nemam s tim sebemensi problem. Jinak proc jich tam mate tolik je proto, ze jste toho asi hodne nainstaloval a spouta veci je spustena porad.

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 10:03, 07 úno 2007 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Jinak zde jsem vam nasel clanek zabyvajici se touto problematikou :
Kód:
http://www.dsl.cz/clanky.php?clanek=601
Pak uz zalezi jen na vasi trpelivosti trochu si s tim pohrat. Ja to ale temer vzdy resim novou instalaci Windows. Prijde mi to jako nejrychlejsi reseni.

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron

Domovská stránka webu - Weblog na kukni.cz

XHTML validní fórum    CSS validní fórum

TOPlist