banner

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Verze pro tisk

Instalace Hard disku
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16:16, 06 kvě 2008 
Offline
Rychlokuk
Rychlokuk

Registrován: 19:14, 29 led 2008
Příspěvky: 3
Dobrý den !Mám dotaz ?Koupil jsem si nový větší hárdisk !Nevím jak ho dát do PC a zdali se musí formátovat a jak!Děkují předem z :oops: a radu!!! :?: :?:


Nahoru
 Profil  
 

Re: Instalace Hard disku
PříspěvekNapsal: 21:48, 06 kvě 2008 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
z Vašeho příspěvku bohužel není patrné o jaký HDD se jedná (myslím typ rozhranní a velikost) a také jak staré máte PC.
Takže popořadě.
1. Předpokládám, že počítač nemáte zapečetěný nebo už jej máte po záruce. V tom případě Vám nic nebrání Case (bednu) rozmontovat. To se většinou povádí povolením šroubků ze zadní strany.
2. Disky se dělají do tzv. pozice 3,5" (jsou samozřejmě i vyjímky, ale tím Vám neudu plést hlavu).
V PC už jeden určitě máte, takže bych nový umístil do šachtice k němu. Je dobré mezi nimi nechat alespoň nejakou mezeru, aby se vzájmně nezahřívaly.
3. Teď přichází na řadu asi ta nejhorší část a tou je připojení HDD na kanál. Ty jsou dvojího typu a to starší IDE nebo nový SATA (SATAII). Předpokládám, že Vám v prodejně poradili správný typ jaký podporuje Vaše základní deska. Pokud máte SATA, je situace jednodušší a připojíte jej do volné zdířky na základní desce. Pokud se ovšem jedná o IDE (kabel je široký a placatý) budete jej muset připojit k tomu druhému disku nebo případně k vypalovačce. Samozřejmě nesmíte zapomenout na napájení. Pokud se jedná o SATA tak zvláštním konektorem pro napájení SATA disků a pokud se jedná o IDE, tak tzv. MOLEX konektorem (takový bílý placatý se čtyřmi konektory).
4.Tak teď už máme HDD zapojený a mužeme bednu zpět zakrýt. Přichází na řadu detekce HDD v BIOSU. Popis jak se do BIOSU dostat je zde http://forum.kukni.cz/nastaveni-biosu-124.html. Pokud máte veškerá nastavení na AUTO tento krok odpadá.
5.HDD je nutné naformátovat a vytvořit oddíly. Tento krok se dá provést několika způsoby. Buď přes Windows, které máte jistě nainstalovány na starším HDD nebo využítím některého z programů vytvořených právě pro tuto činnost. Jsou to např. Acronis Disk Director nebo Partition Magic. Jen napovím, ze přímo v systému Windows se rozdělení a formát provádí v ovladací panely/správa počítače/správa disků. Pro systémy Windows 2000 a vyšší doporučuji vytvořit systém souborů NTFS nejhůř však FAT32.
No a to je snad tak na úvod vše. Pokud budete mít nějaký dotaz, pokusím se jej zodpověďet.
Hodně štěstí.

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

jak nainstalovat wyndows na jiny Hard disk
PříspěvekNapsal: 16:33, 30 zář 2009 
Uživatelský avatar
Dobrý den chci se zeptat jak se nainstaluje windows na jiný HDD, mam totiž dva HDD ale jeden mi už odchází tak bych to chtěl nahodit na ten novy hard disk ale když odpojím ten starý hard disk tak při zapnuti Pc to po mě chce nějaký Boot key a já vůbec nevím kde ho mam vzít. prosím poraďte, a když sem chtěl skusit nainstalovat windous bez toho Boot key tak mi to napsal ze žádné hrad disky nejsou zapojeny. předem děkuji za radu.


Nahoru
  
 

Re: Instalace Hard disku
PříspěvekNapsal: 19:05, 30 zář 2009 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
postup je celkem jednoduchý. Samozřejmě takhle na dálku se radí hůře.
Je nutné nabootovat z CD. Podle toho co píšete asi nemáte povoleno bootování z CD-ROM.
Takže je nutné tuto funkci povolit v BIOSU. Taktéž neviditelnost disku bude třeba vyřešit v BIOSU nebo při bootování z CD dat doinstalovat ovladač na SATA řadič.
Tak hodně trpělivosti

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

Re: Instalace Hard disku
PříspěvekNapsal: 14:55, 04 dub 2010 
Offline
Rychlokuk
Rychlokuk

Registrován: 14:48, 04 dub 2010
Příspěvky: 1
Dobrý den
Potřeboval bych poradit chtěl jsem si zvýšit hard disk a tak sem si pořídil nový a jenže jsem nevěděl že ten starý nesmím vytáhnout. A já ho samozřejmě vytáhl a dal tam nový jenže když jsem vložil Cd s instalací tak mi počítač napsal že nemužu najít hard disk takže windows není kam nainstalovat a já ted nevím co stím děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 

Re: Instalace Hard disku
PříspěvekNapsal: 16:02, 04 dub 2010 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Podle příspěvku bych tipnul, že se snažíte na HDD nainstalovat Windows XP a nový HDD máte do SATA rozhranní. Celý problém je, jak jsem psal výše, v potřebě ovladačů pro SATA disk. Buď si je seženete a při instalaci systému nahrajete z diskety nebo povolíte v BIOSU jen IDE mode a zakážete AHCI. V systému ovšem přijdete o podporu speciálnách funkcí HDD jako je například NCQ apod.
Možnosti máte, tak ať se daří.
P.S. Další možností je ještě nainstalovat Windows 7 nebo Vista.

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

Re: Instalace Hard disku
PříspěvekNapsal: 10:04, 09 kvě 2010 
Uživatelský avatar
Ještě jsem se chtěl zeptat kde v BIOSu mám přepnout IDE a zákázat AHCI děkuji


Nahoru
  
 

Re: Instalace Hard disku
PříspěvekNapsal: 10:17, 09 kvě 2010 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Pod Integrated Peripherals

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

Re: Instalace Hard disku
PříspěvekNapsal: 20:06, 09 kvě 2010 
Uživatelský avatar
když se dostanu do Biosu tak nic takového tam nemám


Nahoru
  
 

Re: Instalace Hard disku
PříspěvekNapsal: 20:44, 09 kvě 2010 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Tak mi napište výrobce a typ desky.

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron

Domovská stránka webu - Weblog na kukni.cz

XHTML validní fórum    CSS validní fórum

TOPlist