Diskuzní fórum na kukni.cz
http://forum.kukni.cz/

Slavnosti města Šumperka 2008
http://forum.kukni.cz/viewtopic.php?f=89&t=677
Stránka 1 z 1

Autor:  antik [ 22:43, 28 kvě 2008 ]
Předmět příspěvku:  Slavnosti města Šumperka 2008

Slavnosti města Šumperka 2008

Ve dnech 30.-31.05.2008 proběhnou v šumperských Sadech 1. máje Slavnosti města Šumperka.

Program:
V pátek se představí na pódiu v Sadech 1. máje místní spolky, děti z DDM U Radnice Šumperk, děti z DDM a ZpDVPP Vily Doris, FIT AEROBIK KLUB Angi Samcové a jiné soubory. Program vyvrcholí průvodem, kdy účinkující projdou s hořícími loučemi pěší zónou k radnici, kde Herold vyzve vedení města, radní, zástupce partnerských měst a další k účasti v tomto průvodu. Představitelé města Šumperka a partnerských měst polské Nysy, slovenské Prievidze a německého Bad Hersfeldu kráčí v průvodu v dobových kostýmech. V čele průvodu můžete vidět starosty Šumperka, Nysy, Prievidze a Bad Hersfeldu, místostarosty, dále jedou rytíři na koních, poskakují kejklíři a celý průvod je osvětlen hořícími loučemi. Průvod směřuje zpět do parku, kde proběhne slavnostní ceremonie na počest významné historické události. K vidění je i ohňová show a pro lepší komfort přihlížejících je možné celé představení zhlédnout na velkoplošné projekci. Večer zakončí ohněstrůjné představení vyhotovené speciálně pro tuto příležitost.

Sobotní ráno zahajují v Sadech 1. máje trhovci, kteří po celý den v dobových stáncích nabízejí své zboží a předvádějí tradiční řemesla. V celém parku probíhá během dne program - ukázky historického šermu, ukázka letů a výcviku dravců sokolníky, rytířské dovednosti jezdce a jeho koně, fakíři s orientálními tanečnicemi, plivači a polykači ohně, rytířský turnaj o královnu slavností, zábavné soutěže, žoldnéři, mušketýři, potulní pěvci a mnoho dalšího. Na podiu DDM a ZpDVPP Vily Doris Šumperk bude letos poprvé k vidění divadelní představení, které naláká nejednoho návštěvníka. Na pódiu umístěném přímo na trávě zase předvedou své hudební představení historické kapely.

Na volném prostranství v Sadech 1. máje jsou rozestaveny dobové kulisy, které slouží nejen jako dekorace, ale také jako základna pro účinkující soubory a jako místa produkcí pro hudební soubory, dále katovská dílna, kde je k vidění pranýř, skřipec a ostatní nástroje mistra kata, také nesmíme zapomenout na historickou střelnici z luků, kuší, vrhacích seker a nárazovou stěnu, stojany na zbraně a zbroje, velkoplošné stany s posezením vybavené lavicemi a stoly jako taverny, historické doplňky a výzdoba, jako jsou prapory, korouhve, erby, ohradníky, apod.

Další info na těchto stránkách.

Přílohy:
rytiri.jpeg
rytiri.jpeg [ 129.01 KiB | Zobrazeno 2738 krát ]

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/