banner

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
  Verze pro tisk

Tvorba chlazení pro CASE
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19:35, 15 úno 2006 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
Chci vám ukázat jeden ze způsobů, jak lze vyřešit chlazení PC.Já jsem měl problém s vysokou teplotou v CASE,takže jsem usoudil,že je třeba tam vhánět čerstvý vzdoušek a nejlépe by bylo přímo na ventilátor k CPU.Mám bohužel Case bez bočnic,takže přišlo na řadu vrtání a broušení.
Zde jsou obrázky z tohoto mého prvního Tunningu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Finančně mě to vyšlo na cca 150Kč


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 19:42, 15 úno 2006 
Offline
admin
admin
Uživatelský avatar

Registrován: 13:40, 11 led 2006
Příspěvky: 1306
Dobrý :up1:

...já bych tam možná udělal tu díru větší, ať se tam vleze pořádná vrtule :)
...jelo by to na nižší otáčky a hlavně potichu :)


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 20:09, 15 úno 2006 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
No rozhodoval jsem se mezi tou 80 a 120,ale nakonec mi i finančně líp vyšla 80.Ty otáčky se dají bezprobému snížit.Viděl jsem někde na netu takovou speciální rozdvojku na napětí. Myslím,že někde na ZALMANU.


Nahoru
 Profil  
 

větší větrák
PříspěvekNapsal: 20:05, 28 úno 2006 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:57, 28 úno 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: štětí
souhlasil bych s antikem chtělo to vyvrtat větší diru a vyvrtat diru primo naproti procesoru, sehnat někde kus novodur trubky a privést vzduch přímo až k procesoru a možná by to stačilo i bez toho větráčku. měl jsem tohle řešení na starém athlonu a teplota poklesla o 10-15 stupňů. Jinak pokud jsi chtěl přivést jen studený vzduch do kejsu tak jsi měl asi zvolit 120MM větrák a stálo by to jen o pár kaček víc :-)


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 22:04, 28 úno 2006 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:02, 23 led 2006
Příspěvky: 196
Bydliště: Ostrava
No tunel jsem delat nechtel.At si trochu fouka i kolem.Jinak chladic je samozrejme presne naproti CPU.Pokud vim,tak ani originalni CASE nejsou moc rozsirene s 120x120 otvorem.

_________________
HP Compaq nx7400


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 01:42, 01 bře 2006 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19:57, 28 úno 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: štětí
to nejsou a myslim si ze je to asi skoda:-)


Nahoru
 Profil  
 

Re: Tvorba chlazení pro CASE
PříspěvekNapsal: 16:52, 21 črc 2006 
Offline
Kukám sem častěji
Kukám sem častěji

Registrován: 17:05, 19 črc 2006
Příspěvky: 13
Dobrý....jenže neměl by se spíš foukat telý vzduch ven??? Kámoš měl kdysi obdobný problém (athlon 1600), takže udělal díru...jenže zeshora, nad procíkem. Tam bouch tichej větráček, kterej tahal ven a bylo po problému. Čučel jsem na to jako sůva z nudlí :D Jeho argument byl ale skvělej: fole, si už nepamatuješ nic z fyziky ze základky? :oops:


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 13:00, 23 črc 2006 
Offline
admin
admin
Uživatelský avatar

Registrován: 13:40, 11 led 2006
Příspěvky: 1306
Lucky píše:
Ja ti dam tokový fole!!!V tomto pripade jde o to,aby ventilator na CPU mel cerstvy a pokud mozno chladný vzduch.Nejdrive si neco precti o chlazeni CASE a pak pis a nes....!!!
...to "fole" Cusberry nepsal Tobě :) ...přečti si to ještě jednou pořádně :byebye2:

...jinak, hodně záleží na tom jaký máte case, já mám třebas taky na casu dvě díry s větrákama...jeden nahoře (ten odsava vzduch z procaku, protoze studeny prichazi ze predu) a dole zase fouká dovnitř na zvukovtu,TV a grafárnu a vsechno se to vyfukuje ven právě tím větrákem nad procákem, dalším větrákem vzadu pod zdrojem a posledním, který je uplně nahoře PC skříně :up1:

//Lucky Uz je ten prispevek pryc.Moje chyba.

_________________
CPU: Intel i7 2600K @4,5GHz & Noctua NH-D14 RAM: 16GB ADATA DDR3 1600MHz MB: ASUS Maximus IV Extreme-Z VGA: Gigabyte GTX580 HDD: SSD OCZ 120GB Vertex 2 + WD VelociRaptor WD1500HLFS + NAS Zvuk: X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series Zdroj: Fortron Everest 700W Case: Cooler master HAF 932 Enh. Monitor: 24" LCD HP LP2465.
Photo: Nikon D90 se seťákem 18-105mm VR, telátko Nikkor 70-300 VR.


Nahoru
 Profil  
 

PříspěvekNapsal: 12:57, 26 črc 2006 
Offline
Kukám sem častěji
Kukám sem častěji

Registrován: 17:05, 19 črc 2006
Příspěvky: 13
] :D :D v poho, nejsem hrdopýšek :D ale jinak to fakt fungovalo, a že ten athlon 1600 topil jako sviňa :D jinak je to asi věčné téma: zda-li v case podtlak, čili tahá sama přispěním větráků, které tahaj ven, či hnát do ní vzduch...myslím, že dobře vymyšlenej podtlak je nej, přece jen tahá z 90% chladnej vzduch "od podlahy" :D
a svůj střípek si přidám...sem se nas***l :D takže sem tam bouch zallmany jak na procík, tak na grafárnu....lidi, vono to funguje suprově :D takže na case mám jen jeden větráček, kterej neslyším (thermaltake matrix). Takže když už, tak doporučuju... :D a to mi ten "švistot" origoš větráku moc neva :D


Nahoru
 Profil  
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron

Domovská stránka webu - Weblog na kukni.cz

XHTML validní fórum    CSS validní fórum

TOPlist